Właściwości mleka wielbłąda

Nie od dziś wiadomo, że natura obdarowuje nas najbardziej drogocennymi skarbami, które wykorzystujemy w codziennym życiu do jedzenia, leczenia lub pielęgnacji ciała. Jednym z organicznych składników, zasługujących na uwagę, jest mleko wielbłąda – egipski skarb o wielu nieocenionych wartościach odżywczych, zbawiennych dla organizmu ludzkiego. Jakie właściwości mają takie proteiny zwierzęce i gdzie znajdują swoje zastosowanie?

Co znajduje się w mleku wielbłądzim?

Pokarm dla młodych ssaków musi być bogaty w odpowiednie grupy witamin, zapewniające nowonarodzonym zwierzętom siłę, odporność oraz prawidłowy rozwój. Nic więc dziwnego, że proteiny odzwierzęce opisywane w tym artykule również zawierają szereg składników o właściwościach odżywczych. Należą do nich m.in.:

  • żelazo – jest go aż 10 razy więcej niż w pokarmie pochodzącym od krów,
  • laktoza o zmniejszonej zawartości niż w klasycznym nabiale,
  • nienasycone kwasy tłuszczowe,
  • przeciwciała,
  • kazeiny o właściwościach przeciwalergicznych,
  • witamina C oraz witaminy z grupy B.

Zastosowanie mleka wielbłądziego

Właściwości mleka wielbłąda już od lat przekonują ludzi do korzystania z jego dobrodziejstw. Właśnie dlatego stosuje się je jako:

  • dodatek do produktów spożywczych,
  • mleko do karmienia dzieci,
  • składnik w produktach do pielęgnacji ciała.

W naszym kraju dostęp do czystej substancji wydzielanej przez zwierzęta nie jest jednak tak powszechny. Stosowanie czystych protein jest więc bardzo drogie, ale może nieść ze sobą wiele właściwości zdrowotnych takich jak obniżenie poziomu cholesterolu i cukru we krwi lub ochrona przed wirusami.

Produkty kosmetyczne z proteinami odzwierzęcymi

Przemysł kosmetyczny jak żaden inny poznał się na drogocennych właściwościach tego pustynnego skarbu. Stosuje się go w formie dodatku do balsamów, kremów czy mleczek do ciała, ze względu na działanie nawilżające i kojące skórę. Proteiny wielbłądzie były wykorzystywane przez rodowitych Egipcjan od tysięcy lat do produkcji różnego rodzaju preparatów pielęgnacyjnych, a jednym z nich jest krem dostępny w ofercie naszego sklepu! Poznaj na własnej skórze działanie naturalnego składnika, który nawilży, ujędrni i widocznie odmłodzi skórę całej Twojej rodziny!