Pielęgnacja suchej skóry twarzy i ciała 

Sucha skóra

Ładna i zdrowo wyglądająca cera, tak samo jak uśmiech, stanowi naszą osobistą wizytówkę, która ma za zadanie stworzyć dobre pierwsze wrażenie i ułatwić nam kontakty międzyludzkie. Ale prawdą jest, że przede wszystkim o jej stan powinnyśmy dbać same dla siebie, by poprawić nie tylko swój wygląd, ale i komfort. Niestety zanieczyszczone powietrze, klimatyzacja, upały – albo wręcz przeciwnie – mrozy nie działają na nas korzystnie, powodując, że nasza skóra staje się sucha i nieprzyjemna w dotyku – a do tego nieestetycznie wyglądająca. Poza tym łatwiej ulega podrażnieniom, może piec i pękać, a tego za wszelką cenę chcemy uniknąć. Jak zatem dbać o ładny i zdrowy wygląd suchej skóry oraz jak skutecznie ją pielęgnować?

Chroń się przed szkodliwymi warunkami

Aby skutecznie ochronić się przed przesuszaniem, powinnyśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na warunki w jakich przebywamy. Duże znaczenie ma pogoda – zwłaszcza jeśli chodzi o ekstremalne przypadki – czy to upał, czy mróz. Szczególnie groźne jest słońce, dlatego latem konieczne jest stosowanie kremów z filtrem UV. Zimą promieniowanie nam nie grozi, ale na mrozy także lepiej stosować krem, który utworzy na naszej skórze delikatny film, zabezpieczający ją przed pękaniem.

Osoby ze skórą suchą powinny także wystrzegać się wizyt na solarium, używek, kosmetyków z alkoholem w składzie, mycia się zwykłym mydłem, a nie dedykowanym żelem bądź olejkiem, a nawet peelingów mechanicznych.

Akcja: nawilżanie

Skuteczne nawodnienie wydaje się być oczywistym kluczem do sukcesu, jednak wcale nie jest to tak proste zadanie, jak nam się wydaje. Przede wszystkim dlatego, że składnik, który wydaje się najbardziej mokry, a mianowicie woda, wysusza! Dlatego po myciu twarzy powinno stosować się nawilżający tonik, który przywróci skórze naturalne PH i odświeży ją. Resztę ciała lepiej potraktować po kąpieli balsamem o dobrym składzie, na przykład Egy Camel Milk Cream. Dobry skład w tym przypadku oznacza także wykorzystanie wielbłądziego mleka, które ma wyjątkowe właściwości pielęgnacyjne dla wszystkich rodzajów skóry, ale szczególnie dobrze nawilża skórę suchą.