Długotrwałe nawilżenie przy stosowaniu kremu z mleka wielbłąda

skóra

Poświęcając czas na codzienną pielęgnację twarzy i ciała, często decydujemy się na kosmetyki o nawilżającej formule. Jest to zrozumiałe, ponieważ to właśnie głębokie nawilżenie jest sekretem ładnej, zdrowo wyglądającej cery. Jednak warto zastanowić się, czy drogeryjne kosmetyki zagwarantują nam oczekiwany efekt, działając tylko na wierzchnie warstwy skóry. Pod tym względem, szczególnym produktem jest mleko wielbłąda, które potrafi czynić swoiste cuda. Co sprawia, że jest ono tak rewolucyjnym produktem?

Na czym polega działanie mleka wielbłądziego w kosmetykach?

Czynnikiem, który ma tutaj kluczowe znaczenie jest skład mleka. Oprócz wysokiej zawartości białka i żelaza, znajdują się w nim też dwa składniki, które szczególnie dobrze wpływają na skórę. Zaliczamy do nich witaminę C i lanolinę.

Ta pierwsza wspomaga produkcję kolagenu, co zapewnia większą sprężystość, jędrność skóry – to z kolei ma znaczący wpływ na opóźnianie procesów starzeniowych – w tym na powstawanie zmarszczek. Co ciekawe, wielbłądy produkuję trzy raz więcej witaminy C niż krowy.

Jednak to lanolina stoi za silnym nawilżającym działaniem kosmetyków na bazie mleka wielbłąda. Związek ten zatrzymuje nawilżenie w skórze, wiążąc wodę. Ważne jest też to, że nie zatyka porów, lecz je oczyszcza. W związku z tym nawilżenie jest długotrwałe, zwłaszcza w przypadku regularnego stosowania kosmetyku.

Co nam daje nawilżenie?

Woda jest związkiem niezbędnym, aby komórki skóry funkcjonowały prawidłowo. Pozwala na odnowę naskórka oraz wspiera odbudowę, jak i dłuższe życie włókien kolagenowych i elastynowych. Ich dobra kondycja spowalnia procesy starzenia i wiotczenia skóry.

Woda (wraz z sebum) stanowi także podstawę płaszcza hydrolipidowego. Jest to naturalna bariera ochronna przed działaniem czynników zewnętrznych, które niekorzystnie wpływają na naszą skórę – suche, gorące powietrze, promienie słoneczne itp.

Biorąc pod uwagę te czynniki, możemy być pewni, że skuteczne nawilżanie skóry służy jej kondycji, zapewniając nam piękny wygląd i ochronę – czy to przed czynnikami zewnętrznymi, czy wspierając w walce z chorobami skóry. Kosmetyki z mlekiem wielbłąda sprawdzają się w tej roli bardzo skutecznie – chociaż to tylko jedna z ich zalet.